ArvamusFC Elva

MARTTI MUTTIK: Jalgpalliklubi areng linna üheks sümboliks

Foto: Martti Muttik / Tagareas: Martin Lember, Priit Kiiskman, Martti Muttik, Siim Soome, Mikk Lilo, Puhja noormees, Denis Portnov, Urmas Kirs (peatreener)
Ees reas: Kristo Kooskora, Tõnis Lember, Madis Kaljuvee, Tarmo Nurme, Janar Schüts

Aastal 2000 hakkasid levima jutud uue jalgpalliklubi loomisest ning suurest huvist selle spordiala vastu liitusin uue klubiga ka mina. Meie treeneriks määrati tuntud endine eesti koondise mängija Urmas Kirs. Huvilisi oli palju ja unistused olid suured. Üks klubi initsiaatoritest julges lausa välja öelda, et kunagi mängib FC Elva Meistrite Liigas. FC Elva oli Elva jalgpalli uueks alguseks.

Pärast kooli lõpetamist suundusin õpingutele pealinna ning jalgpall jäi tagaplaanile. Pärast kümmet aastat, 2013. aastal kolisin tagasi Elvasse ning aasta pärast liitusin uuesti FC Elva treeningutega. Veidike hiljem kasvas fännisektorist välja Rahvaliiga meeskond 6. Sektor ning hetkel mängin nende ridades. Selle formaat paistab sobivat paljudele töötavatele inimestele, sest populaarsus järjest kasvab.

Personaalseid lugusid oleks jutustada ilmselt palju, sest paljud endised mängijad on nüüdseks klubiga seotud mingil viisil. Enda emotsioone jagan seepärast, et olen olnud klubi asutamise juures, siis tükk aega eemal ja tulnud jälle tagasi. Vahepeal toimunud areng on olnud hämmastav. Minu nelja-aastane poeg võib vabalt minna trenni oma eakaaslastega. FC Elva ei ole populaarne mitte ainult meeste ning poiste seas, tüdrukud ja naised võtavad asja sama tõsiselt ning nad on väga edukad. FC Elva esindusmeeskonnale on palju eluvaimu sisse puhunud minu endine klassivend Jürgen Kuresoo, kelle nime võib kuulda siin-seal, eriti kodumängudel, kus tema nimelise särgiga lapsi võib kohata mitmeid. Üritused on vinged, rajatud on tasemel kunstmuruväljak ning üleüldse on linnapildis palju rohelisi mehikesi. Tihtipeale olen näinud neid ka Tartus ja mujal lähiümbruses.

Kogukond on see suurim väärtus, mille FC Elva on loonud ja selle taga on hulk tublisid inimesi, kes teevad oma tööd armastusega. Ilma nende inimesteta oleks Elva palju vaesem. Vahet pole, kui Elva kunagi Meistrite Liigasse ei jõua, oleme nagunii saanud parema linna ja tuleviku oma lastele!

Sildid
Näita rohkem

Elva Elu

Panime lehele nimeks Elva Elu. Kunagise paberlehe auks, mis ilmus Elvas aastatel 1932-1937 ja ka 1960.aastate algul. Püüame selle sõnumitooja mälestust hoida tänapäeval aus ja väärikuses edasi.

Sarnased artiklid

Back to top button
Close
X