2021. a kohalikud valimisedArvamus

Ain Pedak: Vahetus on vajalik

Kui kuus aastat tagasi osutus võimalikuks toonane Reformierakond Elvas valitsusetööst mõneks ajaks puhkama saata,  saime mitmetelt elvalastelt suurt peapesu stiilis, “et mis te hullud teete”,  “nüüd kukub taevas alla” või “ega ilma kogemuseta ikka tänapäevast omavalitsust ei juhi.” Juhtisime küll ja hästi juhtisime, pärast olid need kõige skeptilisemad veel kõige rahulolevamad ka. 

Asjad hakkasid jooksma sellest hetkest peale, kui Fredil (Fred Koppel, toim.) õnnestus veenda siia linnapeaks tulema Eva Kamsi. Eval ei olnud KOVi juhtimise kogemust, kuid see-eest sisemine põlemine ja ära tegemise soov. Ning kahe aastaga tegi toonane koalitsioon ja toimekas linnavalitsus tööd varasemast oluliselt tempokamalt.

Järjepideva intensiivse töö tulemusena sai Elvas paari aasta jooksul palju tehtud. Ehitasime kaasaegsete võimalustega loomuliku akustikaga Elva kultuurikeskuse. Huviala- ja koolituskeskuses remontisime ja avasime täiendavalt uusi õppeklasse. Järve tn 1 hoonesse ehitasime uued lasteaiaruumid. Muusikakoolis sai teoks kogu hoone siseruumide remont. Muusikakool ja Elva Kultuurikeskus on saanud uued tiibklaverid.

Suurendasime oluliselt spordi- ja kultuurikollektiivide tegevustoetusi, tõstsime Elva linna õpetajate ja töötajate palkasid. Jätkasime Peedu erakooli rahastamisega. Ehitasime naistele ja meestele eraldiseisvate saunaruumidega linnasauna.

Remontisime Elva linnale kuuluva ja Kaitseliidule üürile antud hoone. Paigaldasime avalikud tualetid Verevi randa ja lauluväljaku taha. Renoveerisime korvpalliväljaku ja avalikus kasutuses oleva Peedu veski trepi. Laste ohutu liiklemise tagamiseks sai pinnatud Peedu kooli juurdepääsutee ja rajatud tänavavalgustus. Ka erasektori aktiivsus investeeringute tegemisel suurenes tublisti: valmis Olerexi uus kütusejaam, Coopil tekkis julgus laienemisplaani hakata tegema. Laienes rahvusvahelise ettevõtte AS Enics Eesti tootmishoone, uuenes Postimaja, avati uus restoran Waksal. 

Linnas sai paigaldatud pinke ja valgustatud ülekäiguradasid. Linnavalitsuse hoonele on ehitatud kaldtee. Kehtestasime uue üldplaneeringu. Rajasime Elva raudteejaama ette täiendavad parklakohad ja jalgrattahoidla. Uue asfaltkatte ja pindamise said mitmed tänavad. Paljud kruusakattega tänavad said tolmuvabaks. Rahvasuus Tondilossiks nimetatud Pikk 12 asuv kultuurimaja sai lõpuks pärast 25 aastat likvideeritud. Ebaõiglaselt ära antud Arbi järve kallas ja avalikud teed said tagasi linna omandisse.

Kõik see ei tulnud kergelt, vaid ikka läbi vaidluste ja läbirääkimiste. Keerulisim osa oli eelarve hoidmine selle piirides. Selleks tuli näpuga järge ajada, leida viise alternatiivsete võimaluste kasutamiseks ja vahel ka muid otsuseid langetada. Toona ei olnud ka 10%-st majanduskasvu või miljonitesse ulatuvaid ühinemistoetuseid. Toimetasime töökalt ja oma Elva rahakotile tuginedes.

Viimased neli aastat on Elvat taas juhtinud sotsid ja reformierakond. Küllap püüavad nad sama koalitsiooni ka nüüd jätkata ja kui nad niipalju hääli saavad, siis ilmselt see ongi valija tahe. Küll aga rõhutan seda, et muutus on enamasti hea olnud, väike raputus ja uus energia on vajalik. Küll millalgi tuleb taas Heiki-Marika kord ja ehk ka pärast mõningast puhkamist paremini ja energilisemalt.

Ain Pedak
Isamaa kandidaat Elvas

Näita rohkem

Elva Elu

Panime lehele nimeks Elva Elu. Kunagise paberlehe auks, mis ilmus Elvas aastatel 1932-1937 ja ka 1960.aastate algul. Püüame selle sõnumitooja mälestust hoida tänapäeval aus ja väärikuses edasi.

Sarnased artiklid

Back to top button
Close
X