Nõo

Nõo Lihatööstus investeerib keskkonnasäästu 400 000 eurot

Suurima mõju keskkonnale annab käesoleval aastal Nõo Lihatööstuse investeering külmaseademetesse – firma vahetab oma külmaseadmetes freooni välja CO2 vastu ja hakkab seadmete jääksoojust täielikult taaskasutama.

„Investeeringute tulemusena paiskame aastas arvestuslikult õhku 411 000 tonni vähem süsihappegaasi kui varem ehk iga investeeritud euro pealt jääb emiteerimata enam kui tonni jagu heitgaase,“ ütles Nõo Lihatööstuse nõukogu esimees Simmo Kruustük.

Nõo Lihatööstuse nõukogu esimees Simmo Kruustük, foto: AS Nõo Lihatööstus

Möödunud aasta olulisemaks keskkonnaalaseks muudatuseks oli lihatööstuse müügiesindajate üleminek gaasiautodele ning plastiku vähendamine toodete pakendites.

„Gaasiautodele läksime üle suve alguses ja selle tulemusena vähenes meie müügiesindajate aastane bensiinikasutus 50 000 liitrilt 29 000 liitrile. Lisaks oleme aktiivselt otsinud võimalusi pakendite kile paksuse vähendamiseks, tegemata sealjuures kompromisse toodete säilivuses ja kvaliteedis. Näiteks eelmisel aastal vahetasime skin-pakendite kile väiksema massiga alternatiivi vastu, mis tähendab, et aastas tekitavad need pakendid nüüd 23% vähem plastikujäätmeid ehk nende jäätmete kogus langeb ligi 5 tonni võrra,“ selgitas Kruustük.

Keskkonnasäästust lähtub Tartumaal Nõos asuv lihatööstus ka oma tootmis- ja kontorihoones, kus senistelt kergkütteõlidelt minnakse täiemahuliselt üle gaasiküttele.

„Jätkusuutlik tootmine on kaasaegsete toiduainetööstuste jaoks väga oluline valdkond ja otsime ka edaspidi viise, et anda oma panus keskkonnahoidu ja viia tootmine järjest keskkonnasõbralikumaks,“ lisas Kruustük.

Nõo Lihatööstus on suurim eestimaisel kapitalil põhinev lihatööstus, mis asub Elva lähedal Nõos. Ettevõtte asutati 1992. aastal, mil hakati tootma legendaarset Nõo rulaadi. Tänaseni valmivad Nõos maitsvad, kvaliteetsed ja ehtsad lihatooted. Ettevõtte annab tööd ligi 200 inimesele. 

Sildid
Näita rohkem

Elva Elu

Panime lehele nimeks Elva Elu. Kunagise paberlehe auks, mis ilmus Elvas aastatel 1932-1937 ja ka 1960.aastate algul. Püüame selle sõnumitooja mälestust hoida tänapäeval aus ja väärikuses edasi.
Back to top button
Close
X