2021. a kohalikud valimisedKohalik VõimValla uudised

Isamaa, EKRE ja Keskerakond allkirjastasid koalitsioonilepingu Elva valla juhtimiseks

Täna sai allkirja Isamaa Erakonna, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) ja Eesti Keskerakonna koalitsioonileping Elva valla juhtimiseks aastatel 2021–2025.

Leping määratleb peaeesmärkidena muuhulgas Elva vallas palju kõneainet pakkunud ujula ehitamise spordihoone juurde, Verevi järve kaitse ja avalike ametikohtade depolitiseerimise. Lasteaia kohatasu vabastus, samuti pensioniealiste sünnipäevatoetus viiakse sisse järgmisel aastal. Alguskuupäev selgub 2022. aasta vallaeelarve menetlemise käigus.

Koalitsioonilepingu kohaselt täidab Isamaa vallavanema, ühe abivallavanema ja vallavolikogu kolme alalise komisjoni esimehe positsioonid. Eesti Konservatiivne Rahvaerakond täidab vallavolikogu esimehe, ühe abivallavanema ja vallavolikogu kahe alalise komisjoni esimehe positsioonid. Keskerakond täidab vallavolikogu aseesimehe ja vallavolikogu kahe alalise komisjoni esimehe positsioonid. Seega väheneb vallavalitsuse liikmete arv tänaselt viielt liikmelt kolmele.

Isamaa läbirääkimisdelegatsiooni juht Juhani Jaeger avaldas saavutatud tulemuse üle rahulolu. “Koalitsioonileping lähtub ambitsioonikast eesmärgist hoida inimesi Elva vallas. See eeldab iga vallaelaniku rahulolu elukeskkonnaga, millega asume tegelema koheselt. Sellele baasile toetuvad omakorda arenguhüpped, mille toob kaasa ujula ehitamine ja muud investeeringud,” lisas Jaeger.

EKRE esindaja Aivar Õuna sõnul on oluline tuua kohalike küsimuste otsustamine valla piirkondade elanikele lähemale. “Äärealad on vallale sama olulised kui vallakeskus. Selleks, et piirkondades ei süveneks mahajäetuse tunne on uus vallavõim kindlasti inimestele lähemal ja kuulab meie inimesi,” lubab Õun.

Keskerakonda läbirääkimistel esindanud Peeter Laasik märkis, et valija ootus valla juhtimise muutumisele on silmnähtav. “Täna allkirja saanud koalitsioonilepinguga valla juhtimine uueneb. Meie eesmärk on toetada eakaid sünnipäevatoetusega ja noori peresid nii lasteaia kohatasu kaotamisega, kui ka Käärdi lasteaia ehitamisega,” rõhutas Laasik.

17. oktoobril lõppenud kohalike omavalitsuste volikogude valimised võitis Elva vallas Isamaa, saades 29-liikmelises volikogus 8 kohta. EKRE-l on mandaate 7 ja Keskerakonnal 2. Uus volikogu koguneb pärast valimistulemuste ametlikku kinnitamist esimesele koosolekule, kus valitakse volikogu esimees.

Koostööleping on täies mahus leitav siit

Sildid
Näita rohkem

Elva Elu

Panime lehele nimeks Elva Elu. Kunagise paberlehe auks, mis ilmus Elvas aastatel 1932-1937 ja ka 1960.aastate algul. Püüame selle sõnumitooja mälestust hoida tänapäeval aus ja väärikuses edasi.

Sarnased artiklid

Vaata veel lisaks
Close
Back to top button
Close
X