2021. a kohalikud valimisedKohalik Võim

Isamaa alustas Elvas võimukõnelusi EKRE ja Keskerakonnaga

Elvas valimised võitnud Isamaa alustas 20. oktoobril võimukõnelusi Eesti Konservatiivse Rahvaerakonnaga (EKRE) ja Keskerakonnaga.

Waide motellis aset leidnud esimesel läbirääkimiste etapil keskenduti tulevaste partnerite peamistele valimislubadustele. Eesmärk on moodustada järgmiseks neljaks aastaks võimukoalitsioon Elva vallas ning leida ühine tegevuskava valimistel kandideerinud programmide elluviimiseks.

Isamaa delegatsiooni juht Juhani Jaegeri sõnul on programmide ühisosa selgelt tunnetatav. “Valimislubadused kannavad endas alati teatud väärtusi, näiteks pikaajalise visiooni rõhutamist, keskendumist keskkonnale või tuge vajavatele elanikkonnagruppidele ja valdkondadele. Tänane päev näitas, et tahe koos edasi minna on tugev ning uus värske meeskond asub peagi teostama vallale olulisi projekte, kasvõi kauaoodatud ujulat,” sõnas Jaeger.

EKRE delegatsiooni juht Aivar Õun toob planeeritava koostöö juures esile valijate enamiku ootuse. “Elva valla elanikud on läbi valimistulemuse märku andnud, et soovivad võimuvahetust. Meil lasub kohustus see ellu viia,” lisas Õun.

Eesti Keskerakonna esindaja Peeter Laasik sõnul näitas läbirääkimiste esimene päev partnerite ühiseid eesmärke Elva jaoks olulistes küsimustes. “Eraldi soovin rõhutada üksmeelt valla erinevatesse piirkondadesse investeeringute tegemises ning rõhuasetust inimeste tervisele ning heaolule” märkis Laasik.

17. oktoobril lõppenud kohalike omavalitsuste volikogude valimiste tulemusena võitis valimised Elva vallas Isamaa, saades 29-liikmelises volikogus 8 kohta. Sellele järgnes EKRE, saades 7 mandaati ning Keskerakonnal on 2 kohta uues volikogus. Uus volikogu koguneb pärast valimistulemuste ametlikku kinnitamist esimesele koosolekule, kus valitakse volikogu esimees. 

Sildid
Näita rohkem

Elva Elu

Panime lehele nimeks Elva Elu. Kunagise paberlehe auks, mis ilmus Elvas aastatel 1932-1937 ja ka 1960.aastate algul. Püüame selle sõnumitooja mälestust hoida tänapäeval aus ja väärikuses edasi.

Sarnased artiklid

Back to top button
Close
X