KogukondKohalik VõimKultuurRannuValla uudised

Rannus toimub taas kohvikute päev

Rannu kandi kohvikute päev toimub sel aastal 20. juulil. Külalistele on avatud kümme kodukohvikut. Tutvustame kõiki sel aastal osalevaid kodukohvikuid.

Järvemuuseumis kutsub kõiki kohvik Võrts, mille puhul ei ole kaugeltki tegu tavalise kõrtsi või kohvikuga. Võrts kutsub kõiki hommikukohvilisi, lõunaseid näljaseid ja pärastlõuna-unistajaid. Saab nautida parimat vaadet järvele ning maiuspalu, mille tooraine on pärit siitsamast metsast, aiast, põllult ning järvest. Või mis veel parem – kraba kaasa tükk pirukat, lippa randa ning pista varbad sooja vette.  Peale selle onavatud ka Järvemuuseum, kus saab uudistada kõikvõimalikke vee-elukaid ning panna end proovile osavusmängudes.

Kodukohvik Salaaed avab taas oma väravad ning proovib rõõmustada suuri ja väikeseid külalisi kiitust kogunud vanade hõrgutiste ning uute tulijatega. Menüüst ei puudu kindlasti kodused lihapirukad ega populaarsed jäätisekokteilid, elevust püüame tekitada menukaks osutunud kuusevõrsenapsi kõrval ka uue üllatajaga.

Kodukohviku menüü keskne idee on kosutav suutäis soolast, kuid ka magusasõbrad leiavad endale meelepärast, kuid mida täpsemalt, see jäägu saladuseks… Kodukohviku täieliku menüü saladuseloor kerkib siis, kui asud avastama kohvikutepäeval Salaaia maagiat. Peale maitsvate hõrgutiste on võimalus soetada kaasa ka kohalikku käsitööd.

Kohvikud igale maitsele

Järgmisena ootab külastajaid Maailmakohvik, kus rändad oma maitsemeeltes läbi maailma erinevate rahvaste köökide. Kodusema olemise loovad menüüsse lisatud traditsioonilised küpsetised. Kohapeal valmivad hõrgutavad pannkoogid, mis täidavad kõhu ka kõige näljasemal külalisel. Kaasa saab osta käärinud marjamahla ning suitsuliha. Seni, kuni täiskasvanud keha kinnitavad, võivad väiksemad külalised hullata aianurka üles seatud mänguplatsil.

Rannu Noortekohvik “STYLE” ootab kohvikute päeval kõiki noori ja noortemeelseid. Asume Rannu Coop-i juures olevas parklas. Pakume traditsioonilisi vahvleid ja pannukaid, aga peale selle ka muud põnevat,näiteks on menüüs ka tortilla, vale raffaello ja muud toredad üllatused. Kohvikualal leiab põnevat tegevust nii väike kui ka suur. Nii noorik kui ka moorik! Tule veeda üks stiilne tunnike meie seltsis!

Puhvet Risti Rantšo kutsub kõiki külla maitsma aga salateid ja šašlõkki, soolaseid ja magusaid küpsetisi. Tutvustatakse ka SMG motoklubi tehnikat (erinevaid kummalisi masinaid) ja klubiruumi (lahtiste uste päev). Samuti on kohapeal võimalus soetada klubi toetuseks fännitooteid.

Mõni kohvik meelitab ka saunaga

Pagarimoori Koogikohvikust leiab külastaja imelisi magusaid suutäisi. Kohalike seas juba legendiks saanud mustikakorvikesed ootavad endi tutvustamist ka kaugematele külalistele. Soolase suupiste nautija leiab eest prantsusepäraseid lahtiseid pirukaid nii lihaga kui ka ilma. Esindatud on ka kogu Pagarimoori tordivalik. Muidugi saab magusa kõrvale ka kruusi head ja kanget kohvi.

Väike-Rakkes ootab Bussijaama putka kohvik, mis kirjeldab end järgnevalt: „Väike-Rakke pole väike, siin on bussijaam kui päike. Bussijaama kodukohvik tuleb, näljane siin kõhutäie pureb. Siit saab süüa, siit saab juua, võime ka siin tantsu lüüa. Külma suppi, kuuma suppi, kala, kama, leivasuppi. Vipid seerumit siit saavad, ka sina tule osa saama. Kohtume bussijaama putka kohvikus! Tule või bussiga!”

Halliku talu kohvikus pakutakse seljankat, õlis küpsetatud lihapirukaid ja Napoleoni kooki. Peale selle veel küpsisetorti ja rabarberikooki, pere nooremad pakuvad nostalgilisi krõbedaid vahvleid. Lastele pakume veel ka puuvilju ja friikartuleid. Kohvikust ei puudu ka kohv, tee, morss ning vesi. Huvilised saavad jooksvalt kaa ahjusooja angerjat. Hoovi peal on olemas erinevad saunad (tünnisaun ja torusaun) ning lastele batuut ja sulgpall.

Piirikivi talus saab nautida sooja toitu ja karastavaid kokteile, mis on mõeldud lastele ja täiskasvanutele. Uudisena pakume angerjasuppi, ise tehtud šašlõkki ja palju muud huvitavat. Päeval saab osta ahjusooja suitsukala. Piirikivi talu on avatud ka järgmisel päeval ehk avatud talude päeval. Kohvikute päeva õhtul toimub maarahva pidu koos Anne Loho ja Elumehega. Mõlemal päeval on tegevusi nii suurtele kui ka väikestele.

Kultuurikohvik ja maarahva pidu

Kultuurikohvikus pakutakse mõnusat vaimutoitu. Silma ja kõrva nuumavad esinejad lähemalt ja kaugemalt. On noorte naiste tantsusammud ja vanaemade armastavad lauluhääled. Seadke ennast kontserti vaatama-kuulama kell 13 Rannu Rahvamaja parki. Peale selle laulavad ka Tuuli ja Teet Velling meile armastusest Eesti moodi. Nende kontsertis algab kell 14 rahvamaja pargis.

Vaimutoitu täiustavad käelised tegevused käsitööpesades – saab kujundada tekstiilkotti, keeta ise suviselt magusalõhnalist kehakreemi. Samuti on külalistele avatud tutvumiseks savikoda ja üks tegevus jääb praegu veel saladuseks. Kuid kuna tühi kott ei seisa püsti, pakutakseka kehakinnitust. Maitsta saab põnevaid vegan-hõrgutisi, pannivõileibu ja veel üht-teist, mis hellitab maitsemeeli. Lastele on avatud batuut ja võimalus sõita hobusega.

Kohvikute päeva külastajate vahel toimub templite kogumise mäng, kus kõigist kümnsest kohvikust on vaja külastada vähemalt seitset. Loosimine toimub kell 21 Piirikivi talu kohvikus. Auhinnaks on Taagepera Spa kinkekaart.

Igasse kohvikusse jagub pererahva ja abiliste südamesoojust. Olete kõik oodatud sellest osa saama!

Kohviku nimi Lahtiolekuaeg, aadress
Kohvik Võrts avatud kell 9–18, Järvemuuseum, Limnoloogia tee 1, Vehendi
Kodukohvik Salaaed avatud kell 11–16, Vaestemaja talu, Vallapalu küla
Maailmakohvik avatud kell 17–21, Elva tee 4, Rannu alevik
Noortekohvik “STYLE” avatud kell 11–15, Rannu Coop’i parklas
Pagarimoori Koogikohvik avatud kell 14–21, Soovere talu, Paju küla
Bussijaama putka kohvik avatud kell 11–16, Väike-Rakke bussipeatuses
Halliku talu kohvik avatud kell 12–18, Halliku talu, Kulli küla
Piirikivi talu kohvik avatud kell 11–18, õhtune pidu alates kell 20, Piirikivi talu, Kulli küla
Puhvet Risti Rantšo avatud kell 10–17, Risti, Neemisküla
Kultuurikohvik avatud kell 11–15, Elva tee 7, Rannu alevik

 

Lisainfo:
Liis Jaamets
Rannu Rahvamaja juhataja

Sildid
Näita rohkem

Elva Elu

Panime lehele nimeks Elva Elu. Kunagise paberlehe auks, mis ilmus Elvas aastatel 1932-1937 ja ka 1960.aastate algul. Püüame selle sõnumitooja mälestust hoida tänapäeval aus ja väärikuses edasi.

Sarnased artiklid

Back to top button
Close
X