HaridusKogukondLapsedVaba AegValla uudised

Politsei kutsub kõiki helkurkõnnile

 

Kodanikupäeval, 26. novembril korraldab politsei ühes maanteeameti ja abipolitseinikega kogu Eestis aktsiooni „Helkuriga sõbraks“, millega teadvustatakse pimedal ajal enda nähtavaks tegemise vajalikkust.

Viis aastat tagasi Lõuna-Eestis helkurkõnnile elu sisse puhunud Politsei- ja Piirivalveameti politseikapten Rainer Rahasepp ütles, et helkurkõnd on igal aastal koondanud ja toob ka tänavu üle Eesti kokku külakogukonnad, sõprusringkonnad ja teised aktiivsed inimesed, kes on enda nähtavaks tegemisel teistelegi eeskujuks. Ühtlasi annavad inimesed helkurkõnnil osalemisega oma panuse teiste jalakäijate nähtavaks tegemisel. „Igal aastal satub liiklusõnnetustesse kümneid helkurita jalakäijaid, kellest osa paraku hukkub. Inimelu on aga liiga kallis hind ükskõik milliseks õppetunniks. Seepärast kutsumegi kogukondi üles ennetavalt eeskujuks olema, end ja oma lähedasi helkiva elupäästjaga varustama ja teisigi abivajajaid nähtavaks tegema,“ ütles politseikapten.

Maanteeameti ennetustöö ekspert Darja Lukašenko-Tšistotin tõdes, et suurem jagu eestimaalastest on tänaseks küll helkuriga sõbraks saanud, kuid siiski leidub hämaratel tänavatel liikumas praktiliselt nähtamatuid musti tonte, kes end mingil põhjusel särava valgusallikaga varustanud ei ole. Ta lisas, et  ohutum ja stressivabam liiklus algab aga siiski eeskätt liiklejate enda liikluskäitumisest, nende omavahelisest suhtlusest, üksteise märkamisest ja arvestamisest. „Viisakust liikluses saame kõik mõjutada oma käitumise, eeskuju, kui ka vabatahtlikuna panustamisega. Praegusel pimeda ajal on liikluses viisakus ka enda varustamine helkuri või mistahes valgusallikaga,“ selgitas ta ja lisas, et enese nähtavaks tegemiseks leiab põnevaid võimalusi leheküljelt silmapaistev.mnt.ee.

Eestimaa erinevates linnades ja külades toimuv helkurkõnd saab alguse 26. novembri õhtupoolikul kell 18 ning vältab tunni jagu. Politseile, abipolitseinikele ja maanteeameti ekspertidele oodatakse appi kõiki noori ja vanemaid, kes hoolivad kodukandi liiklusturvalisusest ja soovivad teedel end ohtu seadvad mustad tondid särama panna. End aegsasti helkuriga varustanud eeskujulikke noori premeeritakse helkurkõnnil šokolaadimedaliga.

Helkuriga sõbraks toimumiskohad ja kontaktid on leitavad prefektuuride Facebooki lehelt. Täiendavate küsimuste korral palume ühendust võtta politseinikuga, kes teie soovitud piirkonnas ennetusüritust läbi viib. Näitamaks, kes oma piirkonna elanike turvalisusest hoolib, soovitame osaluse registreerida ka oma koduprefektuuri Facebooki lehel.

Head ajakirjanikud, olete oodatud mitte ainult üritust oma piirkonnas kajastama, aga võimalusel oma toimetusega ka aktsioonis osalema!

Helkurkõnni toimumiskohad Tartumaal ja kontaktid lisainfoks:

Tartumaal
26. novembril kell 18:00 – Tartu politseimaja (Riia mnt 132) | siim.linnard@politsei.ee
26. novembril kell 18:00 – Tartu kohtumaja (Kalevi 1) | kairi.ojaperv@politsei.ee
26. novembril kell 18:00 – Ihaste mänguplats (Pallase pst 43) | harras.tiisler@politsei.ee
26. novembril kell 18:00 – Luunja Kultuurimaja (Luunja alevik) | argo.laats@politsei.ee
26. novembril kell 18:00 – Vara lasteaed Õnnetriinu (Vara küla) | ave.voimre@mail.ee
26. novembril kell 18:00 – Alatskivi noortekeskus (Alatskivi alevik) | Kristi Sikk 5050859
26. novembril kell 18:00 – Elva politseimaja (Valga mnt 1, Elva) | tiit.treial@politsei.ee
26. novembril kell 18:00 – Tartu vallamaja (Haava 6, Kõrveküla) | Marina Paddar 5159615
26. novembril kell 18:00 – Maarja-Magdaleema Aja O kauplus (Maarja-Magdaleena) | Kristi Jaanus 51 931 201
26. novembril kell 18:00 – Tabivere kultuurimaja (Tuuliku 10, Tabivere) |kadri.kroonberg@politsei.ee
26. novembril kell 18:00 – Kavastu keskus (Kavastu, Luunja vald) | kadi.kalmus@luunja.ee
26. novembril kell 18:00 – Kambja noortekeskus (Kambja) | ly.brikkel@politsei.ee
26. novembril kell 18:00 – Kuuste kool (Vana-Kuuste) | kuuste@hot.ee

Näita rohkem

Elva Elu

Panime lehele nimeks Elva Elu. Kunagise paberlehe auks, mis ilmus Elvas aastatel 1932-1937 ja ka 1960.aastate algul. Püüame selle sõnumitooja mälestust hoida tänapäeval aus ja väärikuses edasi.

Sarnased artiklid

Back to top button
Close
X