Valla uudised

Bussisõit muutub tasuliseks – lisatud piletihinnad

Alates 22. jaanuarist 2024 muutuvad Tartu maakonnaliinid tasuliseks sõitjatele vanuses 20 – 62 (nimetatud vanused kaasa arvatud).

Tartumaa Ühistranspordikeskus avas infotelefoni tasulisele ühistranspordile ülemineku kohta, mille vahendusel kodanikud saavad vastused arusaamatuks jäänud küsimuste osas. Infotelefon on 566 74747 (tööpäevadel kell 8–18).

Piletihinnad:

 • Üksikpileti hind on 2 €, kui pilet ostetakse bussis sularaha eest või pangakaardiga tasudes. Üksikpilet kehtib ühel sõidul ja ümberistumist ei võimalda.
 • E-pileti hind on 1.50 €, seda piletit saab osta bussist ainult ühiskaardile (ühiskaardile peab olema eelnevalt laetud raha). E-pilet kehtib esimest valideerimise hetkest 1,5 tunni jooksul, mis annab õiguse 1,5 tunni jooksul sama piletiga sõitu jätkata järgmiste maakonnaliinidega, millega saab sõita liini lõpuni. Ümberistumisel on pilet kehtiv, kui uus valideerimine toimub 90 minuti jooksul. Kui 90 minutit saab täis sõidu ajal, saab ikka sõita liini lõpuni.
 • 24 tunni pileti hind on 4.50 € ja selle pileti saab osta ühiskaardile veebist (pilet.ee) või müügipunktist (müük ei ole veel aktiivne). Bussi sisenedes tuleb sõiduõiguse saamiseks ühiskaart valideerida ning 24 tunni arvestus algab esimest valideerimisest.
 • 30 päeva pileti hind on 25 € ja pileti saab osta ühiskaardile veebist (pilet.ee) või müügipunktist (müük ei ole veel aktiivne). Bussi sisenedes tuleb ühiskaart igal sõidul valideerida.

Kõik eelnimetatud piletid on kehtivad Tartumaa, Hiiumaa, Ida-Virumaa, Jõgevamaa, Järvamaa, Läänemaa, Põlvamaa, Saaremaa, Valgamaa, Viljandimaa ja Võrumaa maakonnaliinidel. Tartumaal ostetud kuupiletiga saab sõita kõikide nimetatud piirkondade maakonnaliinidel. Ka E-pileti ja 24 tunni pileti puhul võib ühe piletiga sõita kõigi nende piirkondade maakonnaliinidel.

Kehtivad kõigi kujundustega ühiskaardid. Kui ühiskaart on juba olemas, siis uut kaarti ei ole vaja osta.

Ühiskaardile saab raha laadida veebileheküljel pilet.ee.

Põlvamaa ja Võrumaa liinid lähevad tasulisele sõidule üle teistest piirkondadest hiljem (alates 01.04.2024).

Tasuta sõidu õigusega isikud:

 • isikud kuni 19. eluaastani ja alates 63-ndast eluaastast, nimetatud eluaastad kaasa arvatud;
 • keskmise, raske ja sügava puudega isikud;
 • osalise või puuduva töövõimega isikud;
 • sügava puudega isiku saatja, kui saatja siseneb bussi koos sügava puudega isikuga;
 • raske liikumis- või nägemispuudega isiku saatja, kui saatja siseneb bussi koos raske liikumis või nägemispuudega isikuga;
 • puudega lapse, kes ei ole saanud seitsmeaastaseks, saatja, kui saatja siseneb bussi koos puudega lapsega;
 • Ukraina sõjapõgenikud vastavalt tasuta sõiduõiguse kehtivusele sõidukaardil.

Tasuta sõidu õigusega sõitjad peavad oma ühiskaardi isikustama. Seda saab teha veebilehel pilet.ee tasuta või müügipunktis tasu eest (näiteks R-kiosk, Tartu bussijaam. Ülejäänud müügikohtade nimekiri on kättesaadav pilet.ee veebilehel).

Tasuta sõidu õigusega isikul peab bussis kaasas olema soodustuse õigust tõendav dokument.

Näita rohkem

Elva Elu

Panime lehele nimeks Elva Elu. Kunagise paberlehe auks, mis ilmus Elvas aastatel 1932-1937 ja ka 1960.aastate algul. Püüame selle sõnumitooja mälestust hoida tänapäeval aus ja väärikuses edasi.

Sarnased artiklid

Back to top button
Close
X