Määratlemata
Trending

Reoveeuuring: Elva paistab halvas mõttes silma

Tartu ülikooli juhitava reoveeuuringu värsked tulemused näitavad koroonaviiruse koguse kasvu. Kõige probleemsem koht on Elva.

Eesti keskmist olukorda kirjeldava indeksiga võrreldes on koroonaviirust enim Lõuna- ja Kesk-Eesti asulate reovees, vähese viirusekogusega paistavad silma Virumaa suuremad linnad.

Uuringu juhi, antimikroobsete ainete tehnoloogia professori Tanel Tensoni sõnul on seekordsetest tulemustest näha, et Lõuna-Eestis on viirus eelmise nädalaga võrreldes ühtlasemalt laiali läinud.

Kui nädala eest võis öelda, et nakkuskolded on peamiselt suuremates linnades, siis nüüd on väga laialdasele viiruse levikule viitavad analüüsitulemused saadud ka näiteks Tõrva ja Elva proovidest. Palju leidub viirust mitmes teiseski Lõuna-Eesti väiksemas asulas.

Reoveeproove kogutakse iga nädala alguses kõigis maakonnakeskustes, üle 10 000 elanikuga linnades ja vastavalt vajadusele ka väiksemates asulates. Sel nädalal võeti proove üksnes suurematest asulatest, mille proovid kajastavad ööpäeva jooksul puhastit läbinud vee olukorda ning annavad usaldusväärse pildi asula nakkustasemest.

Uuring on terviseametile abistav tööriist, mis aitab jälgida puhangudünaamikat ning avastada varjatud koldeid.

Proovide kogumisel teeb ülikool koostööd keskkonnauuringute keskuse ja vee-ettevõtetega, kes käitavad linnade reoveepuhasteid. Proove analüüsitakse ülikooli tehnoloogiainstituudi laborites.

Uudis ilmus Tartu Postimehes 27. august 2021

Näita rohkem

Elva Elu

Panime lehele nimeks Elva Elu. Kunagise paberlehe auks, mis ilmus Elvas aastatel 1932-1937 ja ka 1960.aastate algul. Püüame selle sõnumitooja mälestust hoida tänapäeval aus ja väärikuses edasi.

Sarnased artiklid

Back to top button
Close
X