Elva linnSportSündmusedValla uudised

Elvas avati uus spordihoone

23. oktoobri õhtul toimus Elva spordihoone pidulik avamisüritus, kus tänati ehitusega seotud isikuid ja ettevõtteid. Kõik huvilised on spordihoonesse oodatud homme, 25. oktoobril, kui toimub avatud uste päev.

Elva vallavanem Toomas Järveoja ütles, et spordihoonet on Elvas oodatud pikka aega ning see on Elva vallale kui Eesti sportlikuimale omavalitsusele väga oluline sündmus. „Uus hoone on kindlasti tähtis Elva linna inimestele, aga ka Elva valla spordiklubidele ja kõikidele Elva valla elanikele. Meie jaoks on oluline, et inimestel oleks palju erinevaid võimalusi sportimiseks ja liikumiseks, uus spordihoone aitab samuti kaasa tervislike eluviisidega seotud eesmärkide saavutamisele.“

Elva valla spordijuht Madis Šumanov ütles, et uus spordihoone on hooga elu sisse saanud. „Juba toimuvad treeningud noortele, harrastajatele, tantsijatele, aeroobikaharrastajatele, joogahuvilistele ja poksijatele. Samuti saavad eakad käia võimlemistreeningus,“ loetles ta. Peale selle on võimalik treenida ka jõusaalis.

Spordijuhi sõnul tegutsevad hoones peamiselt erinevad spordiklubid, kuid alati on võimalik tulla treenima ka üksikutel spordihuntidel. „Näiteks saavad kõik huvilised tulla jõusaali, samuti saab kasutada kergejõustikuala ning alati on võimalus trennide jaoks ka saale välja rentida,“ lisas ta.

Homme toimuval avatud uste päeval on võimalik kogu pere või sõpradega spordihoone ruumides ringi uudistada. Samuti saab tasuta külastada erinevaid treeninguid nagu näiteks üldkehaline treening ehk ÜKE, shido, kõhutants, klassikaline poks ja harrastajate võimlemine. „Kell 10 ootame lõbusale tantsuhommikule alates 6aastaseid lapsi koos vanematega, kell 13 saavad kõik huvilised proovida hip-hop tantsu ning kell 14 house’i tantsustiili,“ lisas spordijuht. Spordihoone on homme kõigile huvilistele avatud kell 10–22.

Elva spordihoone suurus on 4000 m2, mis mahutab endas esimesel korrusel oleva suure spordisaali koos riietus- ja administreerimisruumidega. Teisel korrusel paiknevad jõusaal, aeroobika- ja treeningsaal, 60 m jooksurada ning kaugus- ja kõrgushüppeala. Samuti on teisel korrusel siserõdu soojendusjooksuks ning pealtvaatajatele kasutamiseks. Spordihoone on galerii abil ühendatud Elva gümnaasiumi koolihoonega.

Elva spordihoone arhitektuurse lahenduse lõi arhitekt Veiko Tein, hoone projekteeris Sirkel ja Mall OÜ. Elva spordihoone projekteerimis- ja ehitusleping sõlmiti 2019. aasta veebruaris KRC Ehitus OÜ-ga. Spordihoone valmis selle aasta suvel. Spordihoone maksumus oli kokku ligi 4,7 miljonit eurot.

Elva spordihoone ja treeningute kohta leiab infot: www.elvasport.ee 

Fotod: Jaak Jänes ja Marko Hõrak. Fotogalerii sündmusest leiate SIIT.

Näita rohkem

Elva Elu

Panime lehele nimeks Elva Elu. Kunagise paberlehe auks, mis ilmus Elvas aastatel 1932-1937 ja ka 1960.aastate algul. Püüame selle sõnumitooja mälestust hoida tänapäeval aus ja väärikuses edasi.

Sarnased artiklid

Back to top button
Close
X