FC ElvaSportValla uudised

FC Elva võitis Esiliiga avamängus Tartu FC Santost

Uus hooaeg algas võidukalt ning tehti ka ajalugu, FC Elva pole kordagi Santose esindust võõrsil
alistanud!
Enne mängu

Ilmataadi tõttu toimus hooaja avamäng hoopis vastasmeeskonna kodumänguna, aga samas võõral staadionil ka Santosele – Sepa Jalgpallikeskuse väljak oli ainsana Lõuna-Eestis piisavalt heas seisukorras, et seal mängida.


FC Santose mängija Karl Rudolf Õiguse kommentaar: “Oleme hooaja algust kaua ootanud ning nüüd on meil võimalus näidata, millega terve hooajaeelne aeg tegelnud oleme. Sellest mängust rahuldab meid ainult 3 punkti.”
FC Elva professionaalne mängueelse kommentaari jagaja Karl Bussov: “Feel the rhythm! Feel the rhyme! Get on up, its football time! Cool Runnings! See, väikese muudatusega, sõnade kooslus on pärit legendaarsest filmist nimega “Libe liug”. Seal üritasid Jamaika sprinterid jää peal kelguga sõita, mis pole neile just loomupärane. Meiegi üritame jääl teha seda, mis meile meeldib, lootes, kõige selle kiuste saada sellest naudingut ja tervena kodu jõuda. Ilusat hooaja algust!”

Elva peatreener Veiko Haan on enesekindel: ” Kohtumine FC Santosega on hooaja alustamiseks hea maiuspala. Nendega pole meil kunagi kergeid mänge olnud ja vaevalt seekordne ka teistsugune tuleb. Teeme endast kõik oleneva, et alustada hooaega positiivse tulemusega.”

Mäng algas “kodumeeskonna” domineerimisega, Elva sai küll mängu sisse, aga vastane küttis tempot üles. Meie kaitseliin oli pidevalt aktsioonis ning sekkuma pidi ka väravavaht Arvo Käkk – mehed olid enda ülesannete kõrgusel ning taga oli null. Rünnakul suutsime viia ellu trennis harjutatut, väravat esimesel poolajal küll ei sündinud, kuid ärevaid olukordi seevastu mitmeid – Ats Joandi, Jürgen Kuresoo ja Nikita Karasjov olid võrgu sahistamisele eriti lähedal. Vastasele ruumi ja enesekindlust pakkuda ei tahtnud kumbi meeskond, selle tõestuseks ka kaheksa kollast kaarti ning 67. minutil jäi Santos punase kaardi tõttu vähemusse.

Teisel poolajal olid satsid väljakul võrdsemad, olime vastase värava all siiski ohtlikumad ning Santos vastupidiselt kõvasti tagasihoidlikum. Peale mainitud 67. minuti eemaldamist kallutasime mängu enda poole, üheksa minuti pärast lõi napilt kümme minutit platsil olnud Tarmo “Kuldpuude” Kerro kohtumise ainsa värava! Esmalt teenis samuti vahetusest sekkunud Paul-Feliks Frei vastase kasti lähedalt karistuslöögi, mille virutas Joandi tugevalt peale, aga tagasipõrkunud pall leidis meestesumma seest Kerro, kes palli tugevalt võrku saatis. Puna-valge Santos otsis lõpuni viigiväravat, kuid lähedale sellele ei jõutudki. Võitluslik ja isukas mäng tõi hooaja esimed kolm punkti auga Elvasse!

4. märtsil kell 16.00 Tartu Sepa jalgpallikeskuse kunstmuruväljakul

Tartu FC Santos – FC Elva 0:1 (0:0)
76. Tarmo Kerro

Hoiatused: 31., 67. Kenn Laas, 36. Ander Vool, 75. Frederik Pelska – 18. Jürgen Kuresoo, 40. Kaarel Tinn, 50. Martin Thomson, 75. Veiko Kütt
Eemaldamine: 67. Kenn Laas
Mänguolud: -5, kunstmuru rahuldavas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 150
Peakohtunik: Toomas Nõmmiste
Abikohtunikud: Tanel Piirimäe, Margus Leedo

Santos: Kaarel Kallandi, Rasmus Kriisa, Kenn Laas, Alex Meinhard (86. Mark-Oskar Arst), Oskar Meus (70. Artur Laks), Kevin Märtmaa, Frederik Pelska, Andree Porila (70. Steven Õssu), Kristofer Reinberg (80. Artur Aus), Ander Vool (80. Joonas Luts), Karl Rudolf Õigus.
Varus: Mark-Oskar Arst, Artur Aus, Georg Koros, Karl Markus Kõivastik, Artur Laks, Joonas Luts, Steven Õssu.

Elva: Arvo Käkk, Henri Härm, Veiko Kütt, Martin Thomson, Mihkel Kuresoo (71. Rando Kuus), Tarvo Timm (66. Tarmo Kerro), Kaarel Tinn (57. Hans-Hendrik Karro), Ats Joandi, Nikita Karasjov (80. Karl Tammeorg), Jürgen Kuresoo, Raido Kuus (62. Paul-Feliks Frei).
Varus: Karl Kruus, Rando Kuus, Hans-Hendrik Karro, Naatan Siimeon Tamm, Paul-Feliks Frei, Tarmo Kerro, Karl Tammeorg.

Peatreener Veiko Haani kokkuvõte mängust: “Mäng oli esimesel poolajal üllatavalt rabe meie poolt ja tuli sisse palju sundimatuid eksimusi, mis takistasid meid rünnaku ülesehituses. Kahevõitlustes jäime ka tihti kaotajateks. Aga tänu meeskondlikule kaitsetööle suutsime hoida esimesel poolajal taga nulli.
Teisele poolajale läksime parema häälestatusega ja mängupilt võrtsustus. Vahetused andsid meile vajaliku värskust ja teravust juurde, ning vastase punane kaart kergendas meie mängu. Parim mängija oli selles mängus võiduvärava lööja Tarmo Kerro”

Järgmine Esiliiga kohtumine toimub juba 11. märtsil Tallinnas, kui vastaseks on Tallinna Kalevi U21 meeskond!

Artikli autor: Karl Kruus 

Näita rohkem

Elva Elu

Panime lehele nimeks Elva Elu. Kunagise paberlehe auks, mis ilmus Elvas aastatel 1932-1937 ja ka 1960.aastate algul. Püüame selle sõnumitooja mälestust hoida tänapäeval aus ja väärikuses edasi.

Sarnased artiklid

Back to top button
Close
X