oktoober, 2022

29oktallday30alldayELWAFEST 2022(Terve päev)

Loe rohkem

Sündmuse info

Taas on Elvas tulemas Tartumaa ja Jõgevamaa harrastusteatrite festival, mis paraku küll paar aastat koroona tõttu toimumata on jäänud, aga sel aastal loodetavasti teoks saab.

Sel korral on rahva ette astumas Vilde Teater kahe lavastusega: esimene lavastus on „Kvartett” (lavastaja Ülle Sillamäe) – nukker ja naljakas lugu neljast ooperilauljast, kes taaskohtuvad vanadekodus. Vilde Teatri teine etendus on „Ma ja Sa”, mis räägib armastusest – millest räägib mees, keda juba lapsena tema pime vanaema nimetas väga eriliseks?

Teater Must JaAM tuleb festivalile lavastusega „Raamid”(lavastaja Janno Puusepp) – lugu perekonnast, kus saatus on vangistanud ema väga kitsastesse raamidesse.
Improteater RUUTU 10 esineb lavastusega “Bitception” (trupi ühislooming) – lavastus on inspireeritud 2010. aasta hittfilmist Inception ja esitatakse koomilisi hetki, mis on teistes koomilistes hetkedes.

Noorteteater Mängult Teater osaleb lavastusega „Jah, on vaja oodata, ikka sama lugu” (lavastaja Virko Annus, muusikaline kujundus ja tantsuline liikumine Kristina Pašhkevicius) – tegemist on 5 ootava naisega, kes ootavad kõik erinevalt, mäletavad oma ootuse algust erinevalt, elavad läbi oma ootust erinevalt ning vormistavad oma ootuse lõpu erinevalt.

Tabivere Harrastusteater väisab Elvat lavastusega „Laip sahvris” (lavastaja Märk Koik) – ühe peaaegu normaalse pere päevast saab arusaamatuste virvarr, kui pereema Manda leiab oma sahvrist laiba. Siinkohal ei saa nimetamata jätta, et see näidend on kirjutatud meie Margus Möll´i poolt ning seda on lavastatud paljudes harrastusteatrites.

Teater E.H.K. pakub vaatamiseks lavastust „Õiekesed” (lavastaja Esta Sokk) – ühes külas elavad kaks Õiet – kaks naabrinaist ja pensionärist südamesõbrannat -, kes pika elu jooksul nii lähedaseks saanud, et ei suuda enam korralikult isegi riidu minna.

Puurmani näitering astub püünele lavastusega „Paisu taga” (lavastaja Keiu Kess) – lugu inimestest, keda seob kummaliste ja müstiliste lugudega paik, mälestused ja üksindus.
Põltsamaa KUUKATSUJAD mängib lavastust “Publikule keelatud” (lavastaja Keiu Kess) – laval on Pariisi bulvariteatri hooaja alguse sagin, kus kohtuvad ambitsioonikad näitlejad, visionäärist lavastaja ja lihtsad teatritöötajad.

Meie oma Elva Harrastusteater esineb lavastusega „Nelja Naise Talu” (lavastaja Maarja Palm) – neli toimekat ja tegusat naisterahvast saadavad talus oma päevi mööda, kuni ühel hommikul saabub tallu sulane Sass, kes paneb elu talus kihama kui sipelgapesa.

LendTeater osaleb festivalil lavastusega „Kirjad emale” (lavastaja Aire Pajur) – teismelisena on meie arusaam ja hinnangud vanematest väga erinevad sellest, kuidas mõistame vanemate käitumist ise vanas eas olles.

Näha saab väga eriilmelist teatrit ning publik võib nautida etendusi – seekord tuleb palju teatrit lausa koju kätte väga taskukohase hinnaga – päevapilet maksab 8 € ning selle eest saab vaadata just nii palju etendusi, kui sel päeval näidatakse. Pileteid saab osta kohapealt enne etendusi.

Juhime tähelepanu sellele, et teatrifestival algab laupäeval, 29. oktoobril kell 9.45 avamisega LendTeatris (Pikk 73) – esimene etendus on kell 10 – ning kaks esimest etendust ongi kavandatud LendTeatrisse (Puurmani Näitering ja LendTeater).
Sealt edasi alates kella 13-st toimuvad etendused Elva Kultuurikeskuses (Kesk 30).

Laupäeval, 29.10.2022

Festivali avamine kell 9.45 LendTeatris (Pikk 73)
10.00 – 11.20 – „PAISU TAGA” (Puurmani Näitering) LendTeatris
11.40 – 12.20 – „KIRJAD EMALE” (LendTeater) LendTeatris

NB! Järgnevad etendused toimuvad Elva Kultuurikeskuses (Kesk 30)

13.00 – 14.20 – „KVARTETT” (Vilde Teater )
15.10 – 16.00 – „JAH, ON VAJA OODATA, IKKA SAMA LUGU”
(Mängult Teater)
17.00 – 18.20 – „PUBLIKULE KEELATUD” (Põltsamaa Kuukatsujad)
18.45 – 19.15 – „BITCEPTION” (Ruutu 10)

Pühapäeval, 30.10.2022

Festivalipäeva sissejuhatamine kell 9.50 Elva Kultuurikeskuses (Kesk 30).
NB! Kõik pühapäevased etendused toimuvad kultuurikeskuses!

10.00 – 11.00 – „LAIP SAHVRIS” (Tabivere Harrastusteater)
11.40 – 12.35 – „ÕIEKESED” (Teater E.H.K.)
13.05 – 14.05 – „RAAMID” (Must JaAM)
14.45 – 15.55 – „NELJA NAISE TALU” (Elva Harrastusteater)
16.30 – 16.50 – „MA JA SA” (Vilde Teater)
17.30 – 18.00 – Festivali kokkuvõte ja lõpetamine

Kuna festivali ajakava võib veel ettenägematutel asjaoludel muutuda, siis palun jälgige reklaami ka sotsiaalmeedias.

Kohtumiseni teatrifestivalil!

Aire Pajur

Toimumisaeg

oktoober 29 (Laupäev) - 30 (Pühapäev)

Korraldaja

Elva Lendteater

Back to top button
Close
X