2021. a kohalikud valimisedKohalik Võim

Millal selguvad lõplikud valimistulemused?

Kohalikud valimised toimusid oktoobri keskel ja nende esialgsed tulemused on teada. Lõplikud valimistulemused saab välja kuulutada aga alles siis, kui kõik valimiskaebused on lahendatud.

Kohaliku omavalitsuse volikogu valimise seaduse järgi saab valla või linna valimiskomisjon uue volikogu liikmed registreerida alles siis, kui Vabariigi Valimiskomisjonile ja Riigikohtule kaebuste esitamise tähtaeg on möödunud või kui nimetatud kaebuste kohta on tehtud lõplikud otsused.

Tähtaeg Vabariigi Valimiskomisjonile valimisprotseduuride peale kaebusi esitada on praeguseks läbi: seda sai teha kuni kolm päeva pärast vaidlustatavat protseduuri, näiteks häälte korduslugemist omavalitsuses 18. ja 19. oktoobril.

Riigikohtu menetluses on aga veel mitu kaebust, mille taga lõplike valimistulemuste väljakuulutamine seisab. Neist üks kaebus on selline, mis taotleb alternatiivina üle-eestiliselt e-häälte tühistamist. Seetõttu lõplikke valimistulemusi veel välja kuulutada ei saa ning ühelgi omavalitsusel pole veel võimalik uusi valitud volikogu liikmeid registreerida.

Eeldatavasti leiavad esitatud kaubuse lahenduse käesoleva nädala jooksul ning suure tõenäosusega hakkavad kohalikud volikogugud üle Eesti kogunema tuleva nädala teises pooles. Kõikides KOV volikogudeks on esimese koosoleku päevakorras volikogu esimehe ja aseesimehe või aseesimeeste valimine ning valitsuse lahkumispalve ärakuulamine.

Näita rohkem

Elva Elu

Panime lehele nimeks Elva Elu. Kunagise paberlehe auks, mis ilmus Elvas aastatel 1932-1937 ja ka 1960.aastate algul. Püüame selle sõnumitooja mälestust hoida tänapäeval aus ja väärikuses edasi.

Sarnased artiklid

Back to top button
Close
X