EttevõtlusKogukondNoortele

Tartu 2024 avas vabatahtlike kandideerimisvooru

Alates 11. märtsist kuni 2. aprillini on võimalik kandideerida SA Tartu 2024 vabatahtlikuks. See tähendab, et Euroopa kultuuripealinna Tartu 2024 sündmuste juurde otsitakse vabatahtlikke seitsmes kategoorias: saatjad, infotöötajad, eriürituste vabatahtlikud, lava abilised, tehnikud, keskkonna valdkonna abilised ning fotograafid.

Tartu 2024 vabatahtlike eestvedaja Jaan Ulst kommenteerib: “Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 tegevused koguvad aina hoogu ning kätte on jõudnud aeg kaasata vabatahtlike energiat. Tänase avaliku kutsungiga otsime abilisi perioodiks mai – august 2021.” 

Kandideerima oodatakse erineva taustaga inimesi ehk neid kes otsivad uusi kogemusi, kuid ka professionaale, kes on valmis oskusi teistele enda oskusi õpetama. SA Tartu 2024 peab kandidaatide puhul oluliseks avatud meelt ja entusiasmi.  SA meeskonna eesmärk on üles ehitada vabatahtlike süsteem, mis kätkeb endas 2024. aastaks üle tuhande abilise.

Ulst avab vabatahtlike rolle: “Saatjad hoolitsevad külastava väliskülalise igakülgse heaolu eest. Selles rollis tuleb kasuks oma kodukoha tundmine, et vajadusel töötada giidina. Infotöötajad aitavad (välis)külalistel leida lahendusi erinevatele probleemidele ja oskavad sündmuste programmis orienteeruda. Eriürituste vabatahtlikud osalevad pidulike õhtusöökide ja väljapaistvate pidude korraldamisel. Lavatagused abilised vastutavad välilavade esinejate heaolu ja ajagraafiku ladusa kulgemise eest. Tehnika vabatahtlikke kaasatakse ehitamisel ja muudes tehnilistes küsimustes. Keskkonna vabatahtlikud teadvustavad külalistele festivali keskkonnasõbralikke praktikaid. Fotograafid jäädvustavad erilisi hetki.”

Kuidas kandideerida?

Kandideerimiseks tuleb täita ankeet, mida on võimalik teha ka inglise keeles, sest meeskonnaga oodatakse liituma ka mitte eesti keelt kõnelevaid liikmeid.

Ankeedi täitmise tähtaeg on 2. aprill. Peale seda vesteldakse kandidaatidega ning selgitatakse välja nende profiil ja roll Tartu 2024 meeskonnas. 

Loe sündmusest lähemalt: www.tartu2024.ee

Näita rohkem

Elva Elu

Panime lehele nimeks Elva Elu. Kunagise paberlehe auks, mis ilmus Elvas aastatel 1932-1937 ja ka 1960.aastate algul. Püüame selle sõnumitooja mälestust hoida tänapäeval aus ja väärikuses edasi.

Sarnased artiklid

Vaata veel lisaks
Close
Back to top button
Close
X