FC ElvaSportValla uudised

FC Elva endine mängija saab Olümpiamängudele

FC Elva annab teada, et nädala alguses avaldati meeldiv uudis, kui Eesti Olümpiakomitee kinnitas Eesti olümpiakoondise koosseisu noore mäesuusataja Tormis Laine, kes täitis mõni nädal varem EOK A-normi. Tormis kuulus aastatel 2010-2012 FV Elva noortesüsteemi ja osales Eesti noorte meistrivõistlustel 13 mängus, mille jooksul suutis lüüa ka 12 väravat. FC Elva toimetus võttis peale rõõmustavat uudist endise mängijaga ühendust ja tegi lühiintervjuu.

Esmaspäeval kinnitati Sind Eesti olümpiakoondise liikmeks ja see uudis tuli paljudele kindlasti üllatusena, aga Sinu tegemisi jälginud toetajatele kindlasti mitte. Kuidas hetkel tunne on ja millise eesmärgiga lähed olümpiamängudele?

Tunnen end suurepäraselt, kuid üritan võimalikult vähe olümpia peale mõelda, sest enne seda on veel juuniorite maailmameistri võistlused ja see oli tegelikult hooaja tähtsam võistlus enne olümpia kvalifikatsiooni. Olümpiale lähen eesmärgiga, et võimalikult palju uusi kogemusi hankida, uusi suhteid luua ja üritan võimalikut palju motivatsiooni sealt saada. Aga kindlasti lähen ka olümpiale endast kõike andma ja vaatame mis juhtub.

Paljud ei teagi, et oled aastatel 2010-2012 mänginud FC Elva eest noorte liigades, enne kui lahkusid Austriasse treenima, õppima ja elama. Nagu näha oli see ainuõige samm jõudmaks oma ala tippude hulka. Kirjelda lühidalt oma nädalaplaani, kui palju Sul kulub aega treenimisele, võistlemisele ja õppimisele ning kuidas Sa seda suudad?

Need aastad FC Elva juures olid väga lahedad ajad ja nad kindlasti kujundasid minu lapsepõlve. Pikka aega mõtlesin kas peaks edasi suusatama või jalka peale vahetama.
Minu nädalad on väga erinevad. Näiteks eelmine kuu võistlesin ma 29 päeva jooksul 15 korda neljas erinevas riigis, aga on ka nädalaid kus ma üldse ei võistle, aga selle eest on siis rohkem trenni. Minu jaoks on mäesuusatamine muutunud kogu aasta tööks, ehk suvel kui lund ei ole, see ei tähenda, et mul vaba on, isegi võib öelda, et suvel on isegi rohkem trenni ja talvel on siis lihtsalt vaja tehtud töö maksma panna.
Nädalas treenin umbes 15 tundi + igapäevane iseseisev töö. Koolis käin nii palju kui saan, aga tänu sellele, et õpin Spordikoolis on lihtsam koolist vabaks saada. Tavaliselt algavad minu päevad alatest 6:15 kuni 22:00, täis koormusega (kool, trenn, kool, trenn), mille vahele jääb umbes 2 tundi vaba aega. Sellise koormuse talumiseks on väga tähtis distipliin.

Paljud sportivad noored unistavad tippu jõudmisest oma valitud alal ja jalgpallurid näiteks mängimisest Real Madriidis või FC Barcelonas. Mida Sa soovitaksid neile noortele, kellel on sellised unistused?

Unistada on vaja, aga kui midagi väga tahta, on vaja ka selle nimel midagi teha ja tavaliselt ka midagi ohverdada. Ma pean teadma, kas ma lähen sõpradega lõbutsema või ärkan hommikul vara ja lähen treenima. Selleks, et saada parimaks on vaja treenida teistest rohkem. Sellepärast on iseseisev töö tähtsam kui kõik muu. Kui noored sportlased tunnevad enda vanuseid, kes on neist paremad siis tuleb nendest lihtsalt rohkem teha ja kui oled parem kui tema siis on vaja uus eesmärk ette votta ja nii edasi ja edasi, kuni oled parim ja isegi siis pead tööd edasi tegema selleks, et tipus püsida.

Elame kogu hingest Sulle olümpiamängudel kaasa ja Sa oled selle igati ära teeninud. Kas sooviksid lõpetuseks midagi lisada oma fännidele Eestis ja meie klubi kogukonnas?

Tahan tänad kõiki, kes mulle kaasa elavad ja teen omalt poolt kõik, et tänavused olümpiamängud oleks alles pika eduka tee algus. Tahan pakkuda kõigile kaasaelajatele võimsaid sportlike emotsioone.

FC Elva toimetus tänab Tormist ja soovib talle kõikide unistuste täitumist!

Avaldatud algselt lehel: www.fcelva.ee

 

Näita rohkem

Elva Elu

Panime lehele nimeks Elva Elu. Kunagise paberlehe auks, mis ilmus Elvas aastatel 1932-1937 ja ka 1960.aastate algul. Püüame selle sõnumitooja mälestust hoida tänapäeval aus ja väärikuses edasi.

Sarnased artiklid

Back to top button
Close
X