Elva linnSport

SPORTLAND PRODIGY ELVA DISCGOLF PARK OOTAB KETTAID LENNUTAMA

Laupäeval, 7. oktoobril avati Elvas Mahlamäel ülivinge Sportland Prodigy Discgolf Park, kuhu on oodatud kõik, kellele vähegi meeldib discgolfi mängida, aga ka need, kes seda veel proovinud ei ole.

„Discgolfi võlu seisneb selles, et seda saavad harrastada kõik inimesed sõltumata vanusest või eelnevast sportlikust taustast,“ räägib projekti üks eestvedajatest Aivo Moorits. Need, kes discgolfi veel proovinud ei ole, võiksid seda teha just äsjavalminud Sportland Prodigy Elva Discgolf Park rajal. „Elva rada on teistest Eesti radadest raskem küll distantsi mõistes, kuid selle korvab pargi kaunis ja mitmekülgne maastik, mida lisaks nautida saab,“ julgustab projektis kaasalööv Silver Koni.

Elva discgolf

Kaheksa kuuga pargini

„Elvas on discgolfi harrastajaid väga palju ning eelmise raja sulgemisega paar aastat tagasi jäi järele justkui tühi koht,“ tunnistab Aivo. Seetõttu esitatigi projekt Elva linna kaasava eelarve ideekonkursile, tänu millele pargi rajamine teoks sai.

Raja valmimine, koos sinna kuuluva asjaajamisega võttis aega kaheksa kuud, selle aja sees toimusid pargis ka mitmed talgud, kus olid abiks discgolfi entusiastid Elvast ja linna lähiümbrusest. „Täistuurid said üles võetud augustis, siis sai praktiliselt kogu vaba aeg rajal tööd tehes veedetud,“ meenutab Aivo.

Elva discgolf

Sihid on silme ees

Elva parki eristab teistest Eesti parkidest avarus. Kui teised pargid pesitsevad enamasti metsa vahel, siis Elvas saab lisaks mängule nautida ka avarat ja huvitavat maastikku. Park on disainitud Euroopa meistri ja mitmekordse Soome meistri Seppo Paju kaasabiga Team Prodigyst, kes õigepea tuleb ka parki testima ning edasisi näpunäiteid jagama.

Eesti Discgolfi Liidu väljatöötatud tabeli kohaselt jagatakse discgolfi rajad seitsmesse katekooriasse. „Meie eesmärk on teha sellest kõige kõrgema kategooria rada, mille varustusaste oleks samuti tasemel,“ räägib Silver tulevikueesmärkidest. Plaanidesse on sisse kirjutatud ka alternatiivsed viskealad, mis muudab pargi peagi ka harrastajale rohkem nauditavamaks.

Elva discgolfPlaanid on suured

Kõik discgolfi sõbrad, kes plaanivad parki taldrikuid lennutama minna, peavad hetkel oma kettad kaasa võtma, sest kohapeal neid veel laenutada ei saa. „See on ainult aja küsimus, millal ka laenutuspunkti avame,“ on Aivo positiivne. Rajameistrid on ambitsioonikad, sest plaanis on park maailma tasemele viia. „Sportland Prodigy Elva discgolfi park on nagu hea vein, mis aastatega läheb järjest paremaks,“ ütleb Aivo. Lisaks on tulevikuplaanides kirjas suurte võistluste korraldamine, Eesti meistrivõistlustest Euroopa omadeni välja. „Need plaanid võtavad küll pisut rohkem aega, kuid kõik eeldused on meil olemas,“ on Silver entusiastilik. Selliste võistluste toomine Elvasse aitab ka linna kaardile tuua, sest Elval on palju pakkuda ning sportlikke vabaaja veetmise võimalusi leidub küllaga igal aastaajal.

Elva discgolf

Harrastajate hulk kasvab

Nagu nimi „Sportland Prodigy Elva Discgolf Park“ ütleb, on pargil tihe seos ka Sportlandiga, kes on pargi loomist oluliselt toetanud, eesmärgiga teha Elvast Eesti discgolfi pealinn.

Üleüldine huvi discgolfi vastu on Eestis samuti tõusuteel. „Alles hiljuti täitus dgmetrix.com keskkonnas kümme tuhat Eesti mängijate registreerumist ning harrastajate arv võib küündida kuni kahekümne tuhande inimesi,“ räägib Aivo uhkusega. Seega on äsja avatud Elva rada suurele hulgale inimestele oluliseks väärtuseks ja aitab kaasa discgolfi arendamisele Eestis.

Niisiis, kui tahad proovida midagi uut või midagi vana uues lahedas kohas, siis tee seda kindlasti Elvas. Karta ei maksa ka saabuvat külma. „Discgolfarid on piisavalt „hullud“, et iga ilmaga mängima minna,“ ütleb Aivo.

Tekst: Taisi Kõiv

Fotod: Andres Luik

Allikas: Sportland Magazine

Sildid
Näita rohkem

Elva Elu

Panime lehele nimeks Elva Elu. Kunagise paberlehe auks, mis ilmus Elvas aastatel 1932-1937 ja ka 1960.aastate algul. Püüame selle sõnumitooja mälestust hoida tänapäeval aus ja väärikuses edasi.

Sarnased artiklid

Back to top button
Close
X