juuli, 2019

20jul09:0015:00Rannu kandi kodukohvikute päev09:00 - 15:00 Rannu Rahvamaja

Loe rohkem

Sündmuse info

11.00- Rannu Rahvamajas käsitööpesad:
Romantilised prossid – juhendaja Teele Kosk. Valmistame pitsist prosse, mis on inspireeritud 20-ndatest aastatest. Osaluspanus 5 €

Unenäopüüdjad – juhendaja Kadri-Liis Naha. Meisterdame mitte-traditsioonilisi unenäopüüdjaid, mis on kolmnurksed, või nelinurksed aga mitte ümmargused. Kasutame oksi, nööri ja muid materjale. Töötoa algus on igal täistunnil ja mahutab max 8 inimest. Osaluspanus on 4 €

Suvise kehakreemi valmistamine – juhendaja Kristiina Kärkkänen. Hetkel õitsevate taimedega salvide ja kreemide valmistamine. Vajalikud toorained on kohapeal olemas. Tutvustame eeterlikke õlisid. Erinevaid kreeme ja salve saab ka kaasa osta. Osaluspanus 5 €

Savikoda on avatud kella 12-st. Voolime savist pisiskulptuure. Võimalus tutvuda savikojas valminud töödega ja hooajal avatud õpitubades osalemisega. Osaluspanus 6 €

Rannu pargis:
Batuut, hobune ja ponid
13.00- Rannu Rahvamaja isetegevuslased
14.00- Kontsert, Teet ja Tuuli Velling “Armastus Eesti moodi”

Külalistele on avatud 10 kodukohvikut. Alljärgnevalt on iga kohvikuga võimalik tuttavaks saada.

Puhvet Risti Rantšo kutsub teid külla maitsma meie valmistatud salateid ja šašlõkki, soolaseid ja magusaid küpsetisi. Tutvustame SMG motoklubi tehnikat (erinevaid kummalisi masinaid) ja klubiruumi (lahtiste uste päev). Kohapeal võimalus soetada klubi toetuseks fänni-nänni tooteid. Oleme avatud iga ilmaga kl 10-17

See ei ole tavaline kõrts – sind kutsub kohvik “Võrts”! Kohvik “Võrts” Järvemuuseumis kutsub kõiki hommikukohvilisi, lõunaseid näljaseid ja pärastlõuna-unistajaid! Saad nautida parimat vaadet järvele ning maiuspalu, mille tooraine on siitsamast metsast, aiast, põllult ning järvest. Või mis veel parem – kraba tükk pirukat kaasa, lippa randa ning pista varbad sooja vette. Avatud on ka Järvemuuseum, kus saab uudistada kõikvõimalikke vee-elukaid ning end osavusmängudes proovile panna. Kohvik on avatud 9.00-18.00.

Kodukohvik Salaaed avab taas oma väravad ning proovib rõõmustada suuri ja väikeseid külalisi kiitust kogunud vanade hõrgutiste ning uute tulijatega: menüüst ei puudu kindlasti kodused lihapirukad ega populaarsed jäätisekokteilid, elevust püüame tekitada menukaks osutunud kuusevõrsenapsi kõrval ka uue üllatajaga. Kodukohviku menüü keskseks ideeks jäägu kosutav suutäis soolast, kuid ka magusasõbrad leiavad endale meelepärast, mida täpsemalt- jäägu see saladuseks… Kodukohviku täieliku menüü saladuseloor kerkib siis, kui asud avastama kohvikutepäeval Salaaia maagiat. Lisaks maitsvatele hõrgutistele ei puudu ka võimalus soetada endale kaasa kohalikku käsitööd.

Maailmakohvik – siin rändad oma maitsemeeltes läbi maailma erinevate rahvaste köökide. Kodusema olemise loovad menüüsse lisatud traditsioonilised küpsetised. Kohapeal valmivad hõrgutavad pannkoogid, mis täidavad kõhu ka kõige näljasemal külalisel. Kaasa saab osta käärinud marjamahla ning suitsuliha. Seni, kuni täiskasvanud keha kinnitavad, võivad väiksemad külalised hullata aianurka üles seatud mänguplatsil. Maailmakohvik on avatud 17.00 – 21.00.

Rannu Noortekohvik “STYLE” ootab kohvikute päeval kella 11-15ni kõiki noori ja noortemeelseid. Asume Rannu Coopi juures olevas parklas. Pakume traditsiooniliselt vahvleid ja pannukaid, aga lisaks ka muud põnevat – näiteks menüüs on ka tortilla, vale raffaello ja muid toredaid üllatusi. Kohvikualal leiab põnevat tegevust nii väike kui suur! Nii noorik, kui moorik :)! Tule veeda üks stiilne tunnike meie seltsis!

Pagarimoori Koogikohvikust leiab külastaja imelisi magusaid suutäisi. Kohalike seas juba legendiks saanud mustikakorvikesed ootavad endi tutvustamist ka kaugematele külalistele. Soolase suupiste nautija leiab eest prantsusepäraseid lahtiseid pirukaid nii lihaga kui ka ilma. Esindatud on ka kogu Pagarimoori tordivalik. Ja muidugi saab magusa kõrvale ka kruusi head kanget kohvi. Pagarimoori Koogikohvik on avatud 14.00 – 21.00.

Bussijaama putka kohvik Väike -Rakke bussijaamas 11.00-16.00. Väike -Rakke pole väike ,siin on bussijaam kui päike. Bussijaama kodukohvik tuleb, näljane siin kõhutäie pureb. Siit saab süüa, siit saab juua , võime ka siin tantsu lüüa. Külma suppi, kuuma suppi, kala, kama, leivasuppi. Vipid seerumit siit saavad, ka sina tule osa saama. Kohtume bussijaama putka kohvikus! Tule või bussiga!

Halliku talu kohvik – Meie kohvikus saab seljankat, õlis küpsetatud lihapirukaid ja Napoleoni kooki. Lisaks veel küpsisetorti ja rabarberikooki, pere nooremad pakuvad nostalgilisi krõbedaid vahvleid. Lastele pakume lisaks puuvilju ja friikaid. Ei puudu ka kohv, tee, morss ning vesi. Jooksvalt saab ka ahjusooja angerjat. Hoovi peal on ka erinevad saunad (tünnisaun ja torusaun). Lastele batuut ja sulgpall. Oleme avatud 20. juulil kell 12-18.

Piirikivi talus saab meie juures nautida sooja toitu ja karastavaid kokteile ,mis on mõeldud lastele ja täiskasvanutele. Uudisena pakume angerjasuppi, ise tehtud šašlõkki ja palju muud huvitavat. Päeval saab osta ka ahjusooja suitsukala. Kohvikute päeva õhtul toimub maarahva pidu koos Anne Loho ja Elumehega. Mõlemal päeval on tegevusi nii suurtele kui väikestele. Tule meile külla ja võta sõber kaasa!

Kultuurikohvikus pakume mõnusat vaimutoitu. Silma ja kõrva nuumavad esinejad lähemalt ja kaugemalt. On noorte naiste tantsusammud ja vanaemade armastavad lauluhääled. Seadke ennast kontserti vaatama-kuulama kell 13.00 Rannu Rahvamaja parki. Lisaks laulavad Tuuli ja Teet Velling meile armastusest Eesti moodi, mis algab kell 14.00 ja taas rahvamaja pargis. Vaimutoitu täiustavad käelised tegevused käsitööpesades – saab kujundada tekstiilkotti, keeta ise suviselt magusalõhnalist kehakreemi, külalistele tutvumiseks on avatud savikoda ja üks tegevus on veel saladuseks jäänud. Aga et tühi kott ei seisa püsti, siis pakume ikka kehakinnitust ka. Saab põnevaid vegan-hõrgutisi, pannivõileibu ja veel ühte-teist, mis maitsemeeli hellitab. Lastele on batuut ja võimalus hobusega sõita.

Kohvikute päeva külastajate vahel toimub templite kogumise mäng, kus kõigist 9 kohvikust on vaja külastada vähemalt 8. Loosimine toimub kell 21.00 Piirikivi talu kohvikus. Auhinnaks on Taagepera Spa kinkekaart.
Igasse kohvikusse jagub pererahva ja abiliste südamesoojust. Olete kõik oodatud sellest osa saama!

KOHVIKUTE NIMEKIRI –
Rannu kandi kodukohvikud
Kohvik Võrts
avatud kell 9–18, Limnoloogiajaama järvemuuseum, Vehendi küla
Kodukohvik Salaaed
avatud kell 11 – 16, Vaestemaja talu, Vallapalu küla
Maailmakohvik
avatud kell 17–21, Elva tee 4, Rannu alevik
Noortekohvik „STYLE“
avatud kell 11–15, Elva tee 3 Noortekeskuse õuealal
Pagarimoori Koogikohvik
avatud kell 14–21, Soovere talu, Paju küla
Bussijaama putka kohvik
avatud kell 11–16, Väike-Rakke bussipeatuses
Halliku talu kohvik
avatud kell 12–18, Halliku talu, Kulli küla
Piirikivi talu kohvik
avatud kell 11 – 18, õhtune pidu alates 20.00, Piirikivi talu, Kulli küla
Puhvet Risti Rantšo
Avatud 10 – 17 Risti , Neemisküla
Kultuurikohvik
Avatud 11 – 15, Elva tee 7, Rannu alevik

Toimumisaeg

(Laupäev) 09:00 - 15:00

Asukoht

Rannu Rahvamaja

Back to top button
Close
X