EttevõtlusRõnguSündmusedValla uudised

Rõngu rahvamajas toimus suurejooneline Eesti küülikute sügisnäitus

Eesti Küülikukasvatajate Selts korraldas 23. novembril Rõngu Rahvamajas küülikute sügisnäituse, mis kandis nime „Rõngu 2024”. Küülikute näitust on ka varasematel aastatel Rõngus korraldatud, viimane toimus 2019. aastal, kuid nii suurejooneliselt pole varem toimunud.

Üle-Eestiline küülikute näitus Rõngus, foto Eesti Küülikukasvatajate Selts MTÜ

Näitusel osalemiseks ei ole vaja kuuluda seltsi. Ainsad tingimused on, et loomad oleks puhtatõulised, vaktsineeritud ja näeks terved välja. Näitusel osales 127 küülikut 18 erinevast tõust 10 kasvataja poolt. Osalejad oli üle Eesti kolm Tartumaalt, kolm Pärnumaalt, kaks Võrumaalt, üks Läänemaalt ja üks Harjumaalt. Kui arvestada Eesti küülikukasvatuse madalseisu, siis võib sellist loomade hulka ja tõugude mitmekesisust pidada suurepäraseks tulemuseks.

Üle-Eestiline küülikute näitus Rõngus, foto Eesti Küülikukasvatajate Selts MTÜ

Tõugutest osalesid kõige populaarsemad küülikutõud Euroopas: Flandria, saksa liblikküülik, prantsuse päss, suur hele hõbeküülik, viini sinine, Uus-Meremaa valge, Uus-Meremaa punane, burgundia, suur soobelküülik, tüüringi küülik, sallander, kalifornia, nugisküülik, angoora, kääbus päss ja erinevat värvust reksi küülikuid.

Üle-Eestiline küülikute näitus Rõngus, foto Eesti Küülikukasvatajate Selts MTÜ
Üle-Eestiline küülikute näitus Rõngus, foto: Eesti Küülikukasvatajate Selts MTÜ

Kui tavaliselt hindavad Baltimaade küülikunäitusel loomi Läti ja Tšehhi rahvusvahelise kategooria kohtunikud, siis seekord kutsusime Serbiast kohtuniku loomade hindamiseks. Branislav Babic kes on oma ala ekspert ja Serbia küülikute kohtunike organisatsiooni president. Temaga oleme ka juba varasemalt tuttavad, kui osalesime Slovakkias rahvusvahelisel küülikunäitusel, siis osales Eestist kaks küülikukasvatajat Tartumaalt Anneli Prits ja Janika Roops. Kui arvestada, et kohtunik on üsna karm võrreldes Baltimaade kohtunikega, siis ometi võib saavutustega väga rahule jääda, sest 3 looma saavutasid 96,5punkti mis on peaaegu maksimum, kui arvestada, et Euroopas kõrgeim saavutus on olnud 97,5 punkti, 12 looma saavutasid 96 punkti ja väga paljud loomad 95,5 ja 95 punkti. Kõik selle taseme punktid määratlevad loomade aretusliku väärtuse suurepäraseks!

Näituse kohtunik Branislav Babic (Serbia), foto: Eesti Küülikukasvatajate Selts MTÜ


Näitusel jagati erinevaid kategooriaid: tõuparimad, kollektsioonid, parim noorloom, parim sisse ostetud loom, näituse parim küülik – selle tiitli saajatel oli tihe rebimine kuna 3 looma said võrdselt punkte 96,5 punkti ja ka põhi kriteeriumid olid võrdsed, siis kohtunik lasi tuua uuesti kõik laua peale ja usaldas oma sisetunnet – võitjaks osutus nugisküülik (kasvataja Anneli Prits). Rahva lemmiku valimisel oli sammuti tihe rebimine, võitjaks osutus puur #113 angoora küülik häältega 43 (kasvataja Janika Roops Tartumaalt ) ja teieks jäi kääbus päss 42 häälega (kasvataja Aljona Lind Pärnumaalt), teiste loomade hääled jäid tagasihoidlikuks, hääletussedelid oli kokku 288, kuigi külastajaid oli üritust vaatama tulnud rohkem. Järgnesid farmi tiitlid, milles osalesid 3 farmi. Kategooria nägi ette 8 parima looma punktisumma, mida farm välja suutis tuua. „Parima Farm” 768,5 punkti „Estfarm” (Anneli Prits), 2 koht 768 punkti „Alani talu OÜ „( Janika Roops) ja 3 koht 667 punkti „Vahtra Hobitalu” (Maia Näkk).

Eesti Küülikukasvatajate Seltsi asepresident Janika Roops, foto Eesti Küülikukasvatajate Selts MTÜ

Eesti Küülikukasvatajate Seltsi korraldusmeeskond jäi üritusega väga rahule ja tänab Rõngu Rahvamaja juhatajat Mari-Liisi, kes andis loa sellise ürituse toimumiseks. Aitäh kõigile külastajatele, kes kohale tulid, nautisid üritust ja andsid oma panuse Eesti Küülikukasvatajate Seltsile! Kui nüüd tulevikku vaadata, siis anname endast parima, et ka järgmisel aastal toimuks küülikute näitus.


Eesti Küülikukasvatajate Selts
asepresident
Janika Roops

Tags
Show More

Elva Elu

Panime lehele nimeks Elva Elu. Kunagise paberlehe auks, mis ilmus Elvas aastatel 1932-1937 ja ka 1960.aastate algul. Püüame selle sõnumitooja mälestust hoida tänapäeval aus ja väärikuses edasi.

Related Articles

Back to top button
Close
X