Sport

Elva miljonil täitus 900 000 kilomeetrit

Täna, 9. detsembril täitus liikumisaktsioonil Elva miljon 900 000 kilomeetrit, mis tähendab, et eesmärgi täitumist lahutavad veel vaid 100 000 kilomeetrit.

Elva valla spordijuht Madis Šumanov ütles, et nende kilomeetrite järgi on üheskoos kogukonnaga käidud juba ära Kuul ja tagasi. „Nüüd on veel õige pisut jäänud, et jõuaksime kilomeetrite arvu järgi veel ühe sõidu Kuule ära teha,“ sõnas ta.

See tähendab, et järgneva 24 päevaga tuleb teha veel viimased pingutused, et miljon kilomeetrit täituks. „Elva valla eri paigus on olemas mõnusad suusarajad ja ootame kõiki just meile suusatama, kilomeetreid koguma ja mõnusat talvist loodust nautima, sest siin on maalilised vaated,“ rääkis Šumanov. Kilomeetreid tasub kindlasti koguda ka kelgumäel, karget talvist jooksmist harrastades ja uisutades.

„Eesmärgi täitumine on käegakatsutav! Kutsun kogukonda üles veel viimaseks pingutuseks, et saaksime aasta lõpus tõeliselt rõõmustada – Elva vald ja selle inimesed on õigustatult saanud endale Euroopa parima spordilinna tiitli, sest just siin on tehtud midagi unustamatut ja kogutud üheskoos tervelt 1 000 000 kilomeetrit ühe aastaga,“ utsitas spordijuht.

Peale selle käib Elva miljonil 13. detsembrini kampaania, kus kõiki inimesi kutsutakse üles andma märku oma n-ö unustatud kilomeetritest. „Kui oled sel aastal Elva vallas jooksmas, rattaga sõitmas, matkamas, kõndimas, suusatamas või uisutamas käinud, aga oma kilomeetreid salvestanud näiteks teise äpiga või lihtsalt need üles kirjutanud, siis praegu on just õige hetk, et see arv kokku lüüa ja meile saata,“ ütles spordijuht ja lisas, et kõikide nende vahel, kes oma unustatud kilomeetrid Elva miljoni kodulehe e-vormi kaudu sisestavad, osalevad ka auhinnaloosis.

Elva miljoni meeskond mõtleb praegu ka sellele, kuidas üheskoos kogukonnaga väärikalt Elva miljoni esimesele aastale punkt panna. „Kuna tegemist on meie kõigi projektiga, siis ootame väga ka kogukonnalt mõtteid, kuidas võiks Elva miljoni esimest aastat väärikalt tähistada,“ utsitas spordijuht oma mõtteid jagama.

Elva miljon on Elva valla kogukondlik liikumisprojekt, kuhu oodatakse osalema nii kõiki kohalikke kui ka külalisi. Aktsiooniga on võimalik liituda kõigil, kilomeetrite salvestamiseks on parim kasutada Strava äppi. Äpis tuleb liituda klubiga „Elva miljon“ ning liikumise algus või lõpp-punkt peab olema Elva vallas. Eesmärk on 2021. aastaga koguda kokku 1 000 000 kilomeetrit. Rohkem infot leiab: www.elvamiljon.ee.

Elva kannab 2021. aastal ka Euroopa parima spordilinna tiitlit ning Elva vald pärjati 2019. aastal Eesti sportlikuima valla tiitliga.

SA Elva Kultuur ja Sport

Sildid
Näita rohkem

Elva Elu

Panime lehele nimeks Elva Elu. Kunagise paberlehe auks, mis ilmus Elvas aastatel 1932-1937 ja ka 1960.aastate algul. Püüame selle sõnumitooja mälestust hoida tänapäeval aus ja väärikuses edasi.
Back to top button
Close
X