HaridusRannuValla uudised

Värskelt remonditud Rannu kool avab uksed

Täna avati piduliku tänusündmusega renoveeritud Rannu koolimaja, mille ehitustööd algasid märtsis ning läksid maksma ca 1,4 miljonit eurot. 

Renoveeritud Rannu kool, foto: Kayvo Kroon

Elva abivallavanem Mikk Järv ütles, et hoone rekonstrueerimisel oli põhirõhk selle soojustamisel ja energiatõhususe saavutamisel. „Peale selle sai kogu hoone soojustagastusega ventilatsiooni ning katusele paigaldati päikesepaneelid,” lisas ta. 

Renoveeritud Rannu kooli tänusündmus, foto: Kayvo Kroon

Samuti tehti korda koolimaja kommunikatsioonid ning alates sellest sügisest köetakse maja Rannu aleviku kaugkütte kaudu. Varasemalt köeti kooli õlikatla abil. 

Renoveeritud Rannu kool, foto: Kayvo Kroon

Tööde käigus vahetati välja koolimaja aknad, soojustati fassaad ja põrandad ning paigaldati päikesepaneelid. „Samuti tehti täielikult korda endise söökla osa, kus paiknevad nüüd arvutiklassid ning söögisaal rajati hoone esimesele korrusele,” kirjeldas Järv. Koolimaja sai ka uue avara fuajee ja  saali kõrvalruumidesse projekteeriti tänapäevased olmeruumid ning sanitaar-ruumid. Majale paigaldati uued välisuksed ja rajati uued välistrepid, mis arvestavad ka liikumispuudega inimeste vajadusi. 

Renoveeritud Rannu kool, foto: Kayvo Kroon

Elva Vallavalitsuse vallamajandusosakonna juhataja Hegri Naruski sõnul ilmnes ehitustööde käigus ka mitmeid ootamatusi. „Hoone vundamendi soojustamise käigus selgus, et sademevesi oli pika aja jooksul uuristanud mitmes kohas vundamendi alla suuri tühimikke ning hoone aknad olid paigaldatud sisuliselt lahtise tellisseina külge,” kirjeldas ta ja lisas, et uue soojustuse kinnitamiseks tuli hoonele ehitada sisuliselt uued seinad.  

Renoveeritud Rannu kool, foto: Kayvo Kroon

Rannu koolipere saab renoveeritud hoones alustada õppetegevusega pärast sügisest koolivaheaega, kui hoone on ka vajaliku mööbliga sisustatud. 

Renoveeritud Rannu kool, foto: Kayvo Kroon

Rannu koolihoone rekonstrueerimine oli Elva valla ühinemislepingus kokku lepitud investeering, milleks sai Elva vald toetust energiatõhususe meetmest 591 000 eurot. Kokku maksid ehitustööd ca 1,4 miljonit eurot. Töid teostas OÜ Energia ja Ehitus.

Renoveeritud Rannu kooli tänuüritusest osavõtjad, foto: Kayvo Kroon

Elva Vallavalitsus

Sildid
Näita rohkem

Elva Elu

Panime lehele nimeks Elva Elu. Kunagise paberlehe auks, mis ilmus Elvas aastatel 1932-1937 ja ka 1960.aastate algul. Püüame selle sõnumitooja mälestust hoida tänapäeval aus ja väärikuses edasi.

Sarnased artiklid

Vaata veel lisaks
Close
Back to top button
Close
X