FC ElvaSport

FC Elva kutsub kõiki 27. ja 28. juulil jalkafestile

Kogukonna üritus FC Elva Jalkafest toob Elvasse spordirõõmu ja meelelahutust. Festivali käigus saab osa võtta erinevatest sportlikest tegevustest ja mängudest, vaadata põnevaid pallilahinguid ja nautida head muusikat.

FC Elva Jalkafestiga tähistatakse ühtlasi jalgpalliklubi FC Elva sünnipäeva. Nimelt saab kohalik klubi 8. augustil 19. aastaseks, kuid pidustused võetakse ette juba juuli viimasel nädalavahetusel 27. ja 28. juulil.
 
Mis toimub?

Kogu festivali tegevused toimuvad Elvas kolmes erinevas kohas. Avalöök antakse Nike Arena Elva kunstmuruväljakul, kus laupäeval 11.00 algab Osavusfestival. „See on mõeldud absoluutselt kõigile. Osavusfestivalil saab proovida erinevaid mänge, toimub FC Elva legendide jalgpalliturniir, FIFA19 virtuaaljalgpalli turniir, kohal on Libejalgpall, püsti on pandud Sportland FootDartsi ala, toimumas on Nike Training Club Jalkafest Special jpm,“ tutvustab FC Elva tegevjuht ja treener Marek Naaris. Ta toob välja, et peaauhinnana on osavusfestivalil võimalik võita FC Elva reisikinkekaart, mille väärtuseks on koguni 1000 eurot.

FC Elva

Päev jätkub 17.00 algava esiliiga jalgpallimatšiga Elva linnastaadionil, kus lähevad vastamisi FC Elva ja Pärnu JK Vaprus. „Peale seda toimub staadionil fännide köievedu ja algab autode rongkäik läbi linna, sihtkohaks peopaik Waksal Wabrik. Sealne programm algab 20.00 meelelahutuslike mängudega (nt sangpomm, käesurumine, putsapaelte sidumine). Tund hiljem astub lavale Singer Vinger, peale esinejat jätkub õhtu diskoga, kus DJ puldis on kohalikud tegijad,“ lausub Marek.

Sellega aga festival veel ei lõppe, sest pühapäeval 28. juulil peetakse Nike Arena Elva väljakul Sportlandi Klubiliiga kolmas etapp, lapsevanemate penaltiturniir ning kell 18 kohtuvad naiste esiliigas FC Elva ja Tallinna FC Ajax.

FC Elva

Festival saab teoks tänu abilistele

„FC Elva Jalkafesti peamine korraldus on minu, Are Altraja ja Aivo Johansoni kanda, kuid abilisi on palju. Koos Waksal Wabriku tiimiga on korraldusse kaasatud umbes 60-70 inimest, kogu protsess toimub vabatahtlikkuse alusel ja see on vinge,“ on Marek rahul. Lisaks vabatahtlikele annavad sündmuse toimumiseks oma panuse paljud ettevõtted. Peatoetajad on Sportland, Nike, GSS, Wabrik, Elva vald, Enics, toetajad on ABC Motors, Saint-Gobain, Decora, RPC Promens ning partneriteks on Elva Kultuur, Elva Seikluspark, Elwa Pesumaja, Verevi Motell, MyFitness ja Zinzino,“ loetleb Marek.

Jalkafest toimub juba kuuendat korda ja Mareki sõnul on see korraldajatepoolne panus kogukonda. „Kõik, kes on meile tähtsad, on oodatud nautima neile loodud päeva. Jakafest on tihti ka üheks suurimaks ürituseks Elvas, näiteks eelmisel aastal oli see Rally Estionia ja Elva Kohvikute Päeva järel üks suuremaid üritusi siinkandis ja ainuke üritus, mis toimus suvel Elva laululaval,“ toob ta välja.

FC Elva
Foto: Marko Hõrak

Festivalilt saab kamaluga elamusi ja emotsioone

Osalejate tagasisidest võib järeldada, et meelelahutuslik spordisündmus annab positiivseid elamusi ja häid emotsioone kuhjaga. „Osavusfestivalil sai isegi mitu ringi läbi tehtud. Oluline oli tegevustest osa võtta ja tulemus polnud eesmärk omaette, aga eks järgnevate ringidega tekkis ka tahe oma eelnevat tulemust parandada,” räägib eelmisel aastal kogu perega Osavusfestivalil käinud Kaido Pastarus.

„Jalkafesti näol on tegemist ühe piirkonna suurima pere- ja spordisündmusega, mis puudutab väga paljusid. Kahel päeval näed rõõmsalt koos siblimas ja mängimas nii kahe- kui 80-aastaseid, nii mehi kui naisi. Lapsed võtavad mõõtu vanematega ja vanemad lastega, kusjuures palju saab näha, kuidas laps „loputab” vanemaid nagu nalja! Tõeline meelelahutusprogramm kaheks päevaks, mis tekitab uhke ühtekuuluvustunde ja loob mälestused, mida soovid üha uuesti ka teistega jagada,” seletab jalgpallitüdruku Diandra isa Priit Värv. Ta lisab, et FC Elva on täna väga tugev piirkonda ühendav jõud ning Jalkafest on ehe näide sellest, kuidas saab tuua kogukonnad kokku ja toast välja, üheskoos mängima.

FC Elva
 
Elvas oled oodatud!

Marek rõhutab, et festivalile oodatakse kõiki igalt poolt Eestist. „Eelkõige on see sündmus huvitav jalgpallifännile, aga ka teised leiavad siit emotsiooni. Kutsun alati kõiki Elvasse, mis on üks ilusamaid ja kiiremini arenevaid Eesti väikelinnu,“ lausub ta ja toob välja, et Elva on puhkuseks ideaalne paik, eriti siis, kui eelistad puhkuse veeta sportlikult.

„Elvas on järved, mis kutsuvad kuuma ilmaga ujuma ja kus saab lisaks rannamõnudele ka sportida – näiteks asuvad Verevi rannas rannavolle väljakud. Lisaks on siin mõnusad matkarajad, mändide all on hea puhata. Loomulikult võiks kuuluda kavasse külastada Elva Seiklusparki ja Waksal Wabriku hoovis toimub järjest rohkem üritusi, millel tasuks silm peal hoida. Kes sooviksid tulla Elvasse spordilaagrisse, siis FC Elva aitab korraldada kõik – alates bussist väljumisest kuni bussi tagasi astumiseni. Kavasse saab siduda kõik mainitud meeldivad tegevused ja rohkem. Elvas oled oodatud!“ kinnitab Marek.

Jalkafesti täpsema ajakava leiad siit.

Lugu ilmus: Sportlandmagazine.com
Tekst: Merilin Piirsalu
Fotod: FC Elva

Näita rohkem

Elva Elu

Panime lehele nimeks Elva Elu. Kunagise paberlehe auks, mis ilmus Elvas aastatel 1932-1937 ja ka 1960.aastate algul. Püüame selle sõnumitooja mälestust hoida tänapäeval aus ja väärikuses edasi.

Sarnased artiklid

Back to top button
Close
X