Mehhatroonika – tulevikueriala juba täna!
Elva Gümnaasium on panustanud innovaatlilisele, tulevikku suunatud ja reaalainetel põhinevale tehnikasuunale. Mehhatroonika õppemoodul koosneb kuuest erinevast kursusest, mis kokku moodustavad ühtse terviku. Mooduli väljund on tootearendusprojekt.
Mehhatroonika moodulis õpitakse programmeerimist, töötlemistehnoloogiat (kaasaegsete materjalide töötlemise tehnoloogiad), tehnilist mehaanikat, joonestamist ja “kirsiks tordil” on koostöös Eesti Lennuakadeemiaga drooni ehitamise kursus.
Käesoleval õppeaastal on mehhatroonika – reaalmooduli õpilastel juba läbitud programmeerimise kursus, mida õpetas kooli matemaatikaõpetaja Johannes Must ning alates veebruari keskpaigast viiakse koostöös Eesti Lennuakadeemiaga läbi drooniehitamise kursus. Sissejuhatavad tunnid toimuvad Elva Gümnaasiumis, praktilised tunnid aga Lennuakadeemia ruumides Ülenurmes. Õpilastele tutvustatakse ka lennusimulaatoreid ning Lennuakadeemia tööd laiemalt. Kursuse lõpus valminud droonid ei jää kapinurgale tolmu koguma – need lennutatakse õhku ning hiljem on võimalik järgmistel õpilastel droonidega töötada.
Juhul kui mehhatroonika moodul osutub edukaks, on koolil valmidus pakkuda ka mehhatroonika jätkumoodulit – läbirääkimised Enics’i ja Eesti Maaülikooli tehnikainstituudiga on peetud ja mõlemapoolne valmisolek on olemas!
Mehhatroonika moodulit ootame Elva Gümnaasiumis valima kindlasti ka tüdrukuid – üha rohkem tütarlapsi õpib ülikoolides mehhatroonika suunal ning raskepärase termini sisu tegelikkuses konti ei murra! See on huvitav ning kiiresti arenev valdkond.
Mehhatroonika mooduli väljatöötamisel on koolile suureks abiks olnud insener Toomas Laatsit, kes viib ise läbi ka tootearendusprojekti kursuse.
Tutvumine mehhatroonika algteadmistega võimaldab õpilastele õpingute edukat jätkamist Eesti Maaülikoolis või Tallinna Tehnikaülikoolis mehhatroonikainseneri erialal.
Toomas Laatsit
Lahzit OÜ
Eve Saumets
Elva Gümnaasiumi 7.- 12. klasside õppejuht
Tarmo Post
Elva Gümnaasiumi direktor