Politsei nädalValla uudised

Politseinädal

18. märtsil kella 19 paiku teatas tähelepanelik liikleja korrakaitsjatele Elva vallas Tammiste külas kahtlasi manöövreid teinud joobekahtlusega Audi juhist. Teatele reageerinud politseinikud leidsid kirjeldatud sõiduvahendi Tammistes ühe talu juurest, masina juures kaks isikut. Üks neist alkoholi tarvitamise tunnustega ja teine kaine. Kuivõrd vestluses kumbki isikutest oma sõitu ei tunnistanud, siis otsustas politsei edasise ohu tõrjumiseks masina Tartusse parklasse teisaldada.

18. märtsil kella 11 paiku avastas Fordi juht, et Elva vallas Mõisa teel on öö jooksul otsa sõidetud tema autole. Kahju tekitanud juht lahkus õnnetusest teavitamata sündmuskohalt. Õnnetust fikseerima sõitnud korrakaitsjad avastasid, et õnnetus on juhtunud turvakaamerate vaateväljas ning lindistust läbi vaadates suudeti tuvastada avarii põhjustanud auto ja selle juht. Politsei võttis juhiga ühendust ning selgitas talle juhtunut. Teisele autole oma masinaga otsa tagurdanud juht tunnistas oma süüd ent tõdes, et ta tõepoolest ei tundnud masinas olles, et ta kuskile otsa sõitis. Mõlema masina juhid said omavahel kokkuleppele, vahetasid kontakte ning pöörduvad edasi kindlustusse.

***

Politsei soovitab rehvivahetusega oodata

Kuigi märtsist on suverehvide kasutamine lubatud, ei soovita politsei neid enne pidevate plusskraadide saabumist veel autole alla panna, sest talverehv aitab praegustes oludes jäite ja ootamatute sadudega paremini teel püsida.

“Jätkuvate plusskraadideni ja suverehvidele sobivate ilmaolude kohale jõudmiseks läheb veel aega. Öösiti on temperatuur jätkuvalt miinuspoolel ning rehvivahetusega tuleb kindlasti oodata. Talverehv aitab praegustes oludes jäite ja ootamatute sadudega paremini toime tulla,” ütles Tartumaa piirkonnapolitseinik Alik Säde

Säde lisas, et Eesti ilm on ettearvamatu. “Talv ei taha veel lõppeda ja möödunud päevad on näidanud, et lumi pole veel kaugeltki mitte taevast otsa lõppenud. Suverehvide alla panemisele saab mõelda alles siis, kui valitsevad ainult plusskraadid,» sõnas ta.

Enne rehvivahetust tuleb üle vaadata uueks hooajaks maantee rullima asuvate suverehvide mustrisügavus. «Kui kevadel rehvi vahetades näete, et suverehvi mustrisügavus vaid 1,6 millimeetrit, tuleks osta uued rehvid, sest vanad ei pea tervet hooaega vastu,» ütles ta.

Naastrehve võib kasutada aprilli lõpuni. Suverehvi mustrisügavus peab olema vähemalt 1,6 millimeetrit.

Näita rohkem

Elva Elu

Panime lehele nimeks Elva Elu. Kunagise paberlehe auks, mis ilmus Elvas aastatel 1932-1937 ja ka 1960.aastate algul. Püüame selle sõnumitooja mälestust hoida tänapäeval aus ja väärikuses edasi.

Sarnased artiklid

Back to top button
Close
X